AGÜ Değerleri

Büşra Serbest

Mimarlık

"Albert Einstein'ın da dediği gibi ‘Hayal kurabilmek, bilgi sahibi olmaktan daha önemlidir’. AGÜ'de hayalleri olan öğrenciler için birçok imkana sahip ve bunları gerçekleştirebilmek için harika bir başlangıç imkanı sunuyor.

Kendimden bahsedersem, AGÜ’de bir yıl geçirmeme rağmen birçok hayalimi gerçekleştirdim. Örneğin, küçüklüğümden beri piyano çalmak ve kayak yapmak hayalimdi. Şu an AGÜ sayesinde ücretsiz kurslarla bu hayallerim gerçek oldu ve kendime yeni hayaller kurmaya başladım. Aramıza yeni katılacak arkadaşlara tavsiyem her zaman hayal kurun ve bunları gerçekleştirmekten asla vazgeçmeyin, içinizdeki gücü ortaya çıkarın."

Tuğba Solmaz Gözlükgiller

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

"Tutkuyla keşfetmek bir matematik denklemi çözmek gibi değildir. Bir şeyler öğrenirsiniz ama içinde duygu da vardır. Bu yüzden salt bir bilgiyi öğrendiğinizdeki gibi pervasız hissetmezsiniz. Keşfetmek size bilgi sunduğu gibi haz da verir. Hazlarının ardından koşmak günümüz insanlarına mantıksız gelse de eğer bunu yapmış olsaydık şüphesiz uğraşlarımızdan daha kısa sürede sonuç alırdık. Çünkü uğraşlarımız sadece uğraş olmazdı hayatımızın ayrılmaz bir parçası olurdu. Yaşamak sonu gelmeyen bir keşiftir, tutkularımız da bizi daima daha ileriye götürür."

Syed Faiz Ali

Makine Mühendisliği

"Herhangi bir üniversitenin başarıyı, yani ne kadar başarılı olduğunu ölçebilmesi için toplumda olumlu bir değişim yaratmak adına öğrencisini ne kadar güçlü bir şekilde desteklediğini görmek gerekir.

AGÜ'de sosyal ve mesleki yönler büyük ölçüde, ders ve farklı etkinlikler yoluyla, öğretiliyor. Bu yolla AGÜ kendi öğrencilerini ve hocalarını eğitmekte ve toplumda olumlu bir değişim yaratmak için öğrencilerini büyük hayaller kurmaya teşvik etmekte ve bu hayalleri desteklemektedir."

Tuğba Solmaz Gözlükgiller

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

"Gelişmek ve değişmek doğamızda var. Hiçbir şeyin aynı kalmasını istemeyiz. Hayatta her zaman bir üst basamağı hayal ederiz.

Gerçekte sınır diye bir şey yok. Hayata karşı şekil aldığımız sırada sınırları biz belirliyoruz. Hayallerimizle, hedeflerimizi bulacak cesaretimiz varsa onu gerçekleştirecek güç de içimizdedir. Mükemmeli hedeflersek göğe yaklaşır, ufku seyrederiz. Hayaller korkutmasın, geliştirsin, değiştirsin! "

Mustafa Yılmaz

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

"AGÜ, öğrencisini geleceğe hazırlarken sadece akademik  kariyerini değil, temel insanlık ilkelerini de göz önünde tutar ve büyük önem verir. AGÜ’nün temel değerlerinden biri olan 'Başarıya giden yolda değerlerinden asla vazgeçme' odak noktasını sadece AGÜ öğrencileri için değil tüm insanlık için önemli olan etiğe çeviriyor."

Ekrem Çalışkan

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

"AGÜ, başarıya ulaşmanın en etkili yolunun hep birlikte çalışmak olduğuna inanır. Yalnız sadece bununla kalmaz, yanı sıra paylaşımı, toplumsal gelişimi, hayır işlerini, ekip çalışmasını ve kolektif büyümeyi de teşvik eder.

Bir AGÜlü olarak özellikle kendimden bahsetmem gerekirse bir işin başarıya ulaşmasının ilk aşamasının fikir alış-verişi olduğuna inanıyorum. "

Mine Kuzu

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

"‘AGÜ'nün değerleri arasında olan empati kurma sana ne kattı?’ diye soracak olursanız, ebeveynlerimi örnek alarak, çok yönlü düşünmemi, iyi bir dinleyici olmamı ve olaylara farklı bakış açısından bakmamı sağladı. Ayrıca kötü bir olaya denk geldiğimde, ön yargı yapmadan dinlemeyi ve konuşmayı öğretti. Benim tavsiyem; insanlar empati kurma yeteneğini hayatlarında kullanırlarsa dünya daha yaşanılabilir hale gelecektir."

Gökçen Kundak

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

"Bir doktor olmak istiyorsak iyileştirmeyi, öğretmen olmak istiyorsak eğitmeyi öğreniriz. Bununla birlikte faydalı özellikleri kendinde barındıran, vicdanlı, ölçülü ve aktif bireyler olma yolunda ilerlediğimizde topluma katkı sağlamak için hazırızdır.

Amacımız artık bir ürün yarattığımızda onu toplum yararına sunmak, bilgi edindiğimizde paylaşmaktır. Üzerinde yaşadığımız dünyaya saygı gösteren, dünyanın ev sahipleri olarak hep bir bütünün parçaları olduğumuzu bilen ve bu uğurda elinden geleni yapan bireyler oluruz. Katkı sağlar, ilham verir, çoğalır, toplum oluruz."

Utku Özkan

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

"21. yüzyılda sadece oturma odamızdan bile dilediğimiz bir ülkeye sanal geziler düzenleyebiliyor veya anlık olarak başka bir ülke vatandaşı ile kolaylıkla iletişime geçebiliyoruz.

Etki alanımızda kalarak kendimizi olduğumuz yer ile sınırlandırmamalı, dünya genelinde nerede olduğumuza bakmalıyız. Geleceğe yönelik hedeflerimizi belirlerken bunun dünyadaki karşılığını da göz önünde bulundurarak küresel çapta düşünmeliyiz ki yapacağımız işlerde uluslararası bir birey olabilelim."

Havva Berre Ayvaz

Moleküler Biyoloji ve Genetik

"Yapılan her bir çalışma, özgünlüğünü ve farklılığını, çalışmayı yapan bireyden alır. İnanıyorum ki her bir bireyde keşfedilmesi ve bunun da doğru yolda işlenmesi gereken bir cevher vardır. AGÜ ile yeteneklerimize olan farkındalığımız, değişik araştırma-geliştirme yolunda yaptıklarımıza özgünlük katmamızda bir rehberdir."